logo

Gmina

O gminie

Rabin i synagogi

Przydatne linki

Baza wiedzy

Kaszrut

Aktualności

  • 2017-05-22 |
  • Aktualności

Wizyta Tadeusza Jakubowicza w Instytucie Judaistyki

W poniedziałek, 8 maja 2017 roku, Instytut Judaistyki UJ gościł
Przewodniczącego Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Krakowie Tadeusza Jakubowicza. Była to wyjątkowa wizyta oraz okazja do złożenia podziękowań za wieloletnią współpracę i wsparcie w rozwoju ośrodka uniwersyteckiego, który prowadzi badania naukowe i studia z zakresu szeroko pojętych studiów żydowskich.

Dziekan Wydziału Historycznego UJ prof. dr hab. Jan Święch oraz Dyrektor Instytutu Judaistyki UJ dr hab. Michał Galas wręczyli zacnemu Gościowi dyplom uznania wyrażający wdzięczność społeczności uniwersyteckiej za nieustające wsparcie rozwoju studiów żydowskich w Instytucie Judaistyki UJ
oraz pomoc w badaniach nad historią i kulturą Żydów polskich.

Pan Przewodniczący podzielił się z pracownikami i studentami Instytutu Judaistyki swoimi wspomnieniami, przemyśleniami na temat aktualnych problemów Gminy, potwierdził chęć kontynuowania współpracy oraz ułatwienia realizacji zajęć w zabytkowych budynkach synagog.

Opowieści Gościa były wyjątkowo wciągające, zwłaszcza w zakresie osobistych doświadczeń osoby ocalonej z Zagłady. Pozostawiły jednak wiele otwartych kwestii, do których z pewnością wrócimy przy okazji kolejnych spotkań.

Fotorelacja

powrót do listy aktualności